Google Sketchup

17.0.18899.0 (64-bit)

3.8

14

Google Earth ile uyumlu hızlı, kolay 3D modelleme

3.8M

Bu uygulamayı oyla

Google SketchUp her çeşit 3D modelleri hızlı ve kolayca kullanmanıza izin veren bir 3D modelleme ve grafik dizayn programıdır. Tüm araçların nasıl kullanılacağına dair bir derste bu uygulamada mevcuttur.

Araçta basit geometrik figürleri oluşturmaktan tutun da tepe ve yüz çizimine kadar, her türlü modelleme, doku, ışık ve kesme işlemleri vardır.

Bir geometrik figür oluşturmak oldukça basit. Kalemle bir kare çizin ve onu fareyle sürükleyin, kendisi istediğiniz volümü alır. Pencereler, kapılar ve tahmin edebileceğiniz her türlü şekli oluşturmak artık mümkün. Elbette, rengi ve dokuları da seçebilirsiniz.

Kendi modellerinizi oluşturmakta iyi değilseniz, programda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz diğer üyelerin oluşturduğu büyük bir kaynak vardır. Araçtan mobilyaya kadar insan figüründen her çeşit dekoratif nesneye kadar farklı öğeler içerir.

Google SketchUp 3D modellerinizi farklı formatlara dönüştürmenize de izin verir: JPG, BMP, TIFF ve 2D için PNG dosyaları ve 3D nesneler ve manzaralar için de 3DS, DEM, DDF, DWG, DXF ve SKP dosyaları. Ayrıca video sahnelerini ve hareketlerini de MOV ve AVI dosyalarına dönüştürebilirsiniz.

İç dizayn, mimarlık ve endüstri dizaynları için çok amaçlı bir araçtır. Buna ek olarak, program modellerini Google Earth'e yüklemenize izin verir, böylece modelleri diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Şehrinizdeki bir binanın 3D görünümünü yapabilecekseniz, SketchUp için doğru kişisiniz.
Uptodown X